Społeczna odpowiedzialność biznesu

Firmowe spotkania ze sztuką

30 lipca 2014
Firmowe spotkania ze sztuką

Kultura stanowi nierozłączną część ludzkiego życia, a dzięki przedsięwzięciu, jakim są "firmowe spotkania ze sztuką", ICN Polfa Rzeszów daje możliwość obcowania swoim pracownikom ze sztuką - jedną z dziedzin kultury. Wydarzenia te mają na celu promowanie artystów tym samym prezentowanie ich dorobku artystycznego wszystkim chętnym pracownikom firmy jak również osobom spoza grona pracowników. Styczność pracowników z działalnością poszczególnych artystów i bezpośredni kontakt z prezentowaną przez nich sztuką sprawia, że biznes i sztuka na pozór dwa odrębne tematy wchodzą ze sobą w dialog. Firmowe spotkania ze sztuką dają możliwość zaistnienia artystom i ich dziełom, podzieleniu się swoją sztuką z innymi ludźmi, zaprezentowaniu, zobrazowaniu swojej koncepcji lub własnego postrzegania świata. Wydarzenia te nie tylko dają możliwość wybicia się artystom i rozpowszechniania ich twórczości, ale także stanowią pewnego rodzaju okazje dla pracowników firmy do wspólnego spotkania, gdzie odbiorca ma sposobność do stanięcia "oko w oko" z artystą i jego twórczością, dokładniejszemu zbadaniu, przyjrzeniu się z bliska prezentowanej twórczości, refleksji na jej temat jak również podzieleniu się swoimi wrażeniami. Jest to także okazja do zapoznania się z różnymi rodzajami sztuki, oraz ich twórcami, gdzie każdy z nich jest odrębną indywidualnością posiada swój wyjątkowy i niepowtarzalny styl, co przekłada się na jego sztukę, która automatycznie jest z nim identyfikowana, co daje możliwość porównania. Każde z takich zetknięć się ze sztuką zapewne w znaczący sposób oddziałuje na odbiorców stąd też "firmowe spotkania ze sztuką" są ważnym wydarzeniem kulturalnym w firmie. Sztuka daje możliwość oderwania się od rzeczywistości, pozwala spojrzeć na świat oczami artysty, poszerza horyzonty, a także niezaprzeczalnie porusza, wywołując różnego rodzaju emocje i wpływając na zmysły. Wydarzenia te mają także znaczący wpływ na rozwój kreatywności i edukacji pracowników.
Poprzez wprowadzenie w życie takich projektów, jakimi są wernisaże odbywające się na teranie zakładu, ICN Polfa Rzeszów stwarza możliwość swoim pracownikom uczestnictwa w wydarzeniach nie tylko bezpośrednio nawiązujących do specyfiki zakładu pracy, ale także do innych sfer życia człowieka jak w tym wypadku kultura.

 "Firmowe spotkania ze sztuką" mają także duże znaczenie na arenie biznesowej firmy. Stanowią okazję do zaproszeń ważnych osobistości powiązanych z biznesowymi interesami firmy do galerii, która mieści się w sali konferencyjnej biurowca. Sztuka na arenie światowej jest uważana jako wartość sama w sobie, nie tylko zdobi, sztuka jest wartością kojarzącą się z prestiżem, a w świecie biznesu jest wysoko ceniona. Można stwierdzić, że styczność ze sztuką niejako kreuje pewien sposób wizerunek firmy, nadając większą rangę. Współdziałanie ze środowiskiem artystycznym, wspieranie go w zarówno materialnie jak i pod względem promocyjnym, liczne wernisaże stwarzają także szansę na uwydatnienie się sztuki z teren Podkarpacia i jej twórców na tle kultury państwowej, a nawet zagranicznej.

BAUSCHHEALTH COMPANIES INCBausch Health PolandSP. Z O.O.BAUSCH HEALTHPRODUKCJA KONTRAKTOWA